AddOn Networks SFP-1.25G-ZX70-AO network transceiver module Fiber optic 1250 Mbit/s 1550 nm
AddOn Networks SFP-1.25G-ZX70-AO. SFP transceiver type: Fiber optic, Maximum data transfer rate: 1250 Mbit/s, Interface type: SFP. Compliance certificates: RoHS. Width: 0.5" (12.7 mm), Depth: 2.2" (55.9 mm), Height: 0.3" (7.62 mm). Quantity per pack: 1 pc(s). Package width: 2.75" (69.8 mm), Package depth: 4.75" (120.7 mm), Package height: 1.2" (30.5 mm)
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 3804779
Manufacturer part number: SFP-1.25G-ZX70-AO
GTIN: 0821455080481
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 0.5"
Depth 2.2"
Height 0.3"
Weight 2.4 oz
Compliance certificates RoHS
Technical details
Sustainability certificates RoHS
Packaging data
Package width 2.75"
Package depth 4.75"
Package height 1.2"