AddOn Networks CAB-Q-S-0.5M-AO network transceiver module Copper 40000 Mbit/s
AddOn Networks CAB-Q-S-0.5M-AO. SFP transceiver type: Copper, Maximum data transfer rate: 40000 Mbit/s, SFP transceiver standard: CU. Width: 0.75" (19.1 mm), Depth: 19.7" (500 mm), Height: 0.5" (12.7 mm). Package width: 9" (228.6 mm), Package depth: 12" (304.8 mm), Package height: 1" (25.4 mm)
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 3887054
Manufacturer part number: CAB-Q-S-0.5M-AO
GTIN: 0821455090671
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 0.75"
Weight 8.48 oz
Depth 19.7"
Height 0.5"
Packaging data
Package weight 8.96 oz
Package width 9"
Package depth 12"
Package height 1"